MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İletişim kanallarınızdan birine göndereceğimiz linke tıklayıp ödemenizi yaptığınızda aşağıdaki ÖN BİLGİLENDİRME FORMU ve MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni okuduğunuz ve hükümlerini kabul ettiğiniz varsayılacaktır.
İstanbul Birinci Etiket ve Anahtarlık Sanayi, kart bilgilerinizden hiçbir şekilde haberdar olmayacaktır.
Ödemeleriniz doğrudan BDDK Yetkili Kuruluşu olan IYZICO tarafından 256 Bit SSL Sertifikasıyla Güvenli Ödeme alt yapısında tahsil edilecektir.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

SATICI BİLGİLERİ
Satıcı İsim/Unvanı: İstanbul Birinci Etiket ve Anahtarlık Sanayi – Hatice AVADAN
Satıcı’nın Açık Adresi: İkitelli O.S.B. Aykosan San.Sit. Çarşı Blok No:337 Başakşehir – İSTANBUL / TÜRKİYE
Satıcı’nın Telefonu: +90 212 407 0 999 --- +90 545 842 41 80 --- +90 534 512 61 30
Satıcı Vergi Dairesi ve No: İkitelli V.D. 8140197013
Satıcı E-Posta Adresi: www.istanbulbirinci@gmail.com --- info@istanbulbirinci.com
Alıcı’nın İade Halinde Malı Satıcı’ya Göndereceği Kargo Şirketi: Sürat Kargo – Müşteri No: 1045717237

İşbu Ön Bilgilendirme Formu kapsamında Alıcı’ya siparişinin detayları hakkında bilgilendirme yapılmakta olup, Alıcı’nın mal veya hizmetin elektronik olarak satın alınmasına ilişkin olarak Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince mesafeli satış sözleşmesini onaylaması gerekmektedir.
Alıcının tarafına iletilen linke tıklayıp ödemesini yapması, işbu mesafeli satış sözleşmesini onaylaması manasına gelecektir.

Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ilişkin bilgileri Promosyon Ürünleri için: *0545 842 41 80* ve Etiketler için: *0534 512 61 30* numaralı WhatsApp hatları üzerinden iletişime geçerek sorgulayabilir, değişiklik talep edebilir. Teslimat adresi değişikliği talebi, ürün sevkiyatından önce yapılmalıdır. Sevkiyattan sonra değişiklik talebinde bulunulması halinde adres değişikliği yapılamayacaktır.

Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi firmamız tarafından mevzuatta öngörülen süre boyunca kayıt altına alınmakta olup, Alıcı bu süre boyunca, dilediği zaman metinleri WhatsApp hatlarımız üzerinden talep edebilecektir. Ayrıca Alıcı siparişi onayladıktan sonra her bir siparişe özel olarak düzenlenen Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, Alıcı’ya e-posta yoluyla veya WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları vasıtasıyla gönderilmektedir.

İstanbul Birinci Etiket ve Promosyon Sanayi tarafından Alıcı’nın taraf olduğu Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen gizlilik kuralları uygulanmaktadır.

SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI (KDV DAHİL)
Satıcı Unvanı: İstanbul Birinci Etiket ve Anahtarlık Sanayi – HATİCE AVADAN
Ürün Kodu Ve Adı:
Adet:
Birim Fiyatı:
Toplam Satış Tutarı:
KDV % :
Kargo: Sürat Kargo –
Kargo ve KDV Dahil Toplam Tutar:

ÖDEME VE TESLİM ŞARTLARI
Kargo Dahil Toplam Bedeli:
Ödeme Şekli ve Planı: Kredi Kartı ile tek slip -----₺
Kredi Kartı ile 2 ay -----₺ aylık ödeme / KDV Dahil -----₺
Alınan Vade Farkı: -----₺
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: %
Kredi Kartı ile 3 ay ----₺ aylık ödeme / KDV Dahil ----₺
Alınan Vade Farkı: ----₺
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: %
Kredi Kartı ile 6 ay ----₺ aylık ödeme / KDV Dahil ----₺
Alınan Vade Farkı: ----₺
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: %
Kredi Kartı ile 9 ay ----₺ aylık ödeme / KDV Dahil ----₺ Alınan Vade Farkı: ----₺
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: %
Kredi Kartı ile 12 ay ----₺ aylık ödeme / KDV Dahil ----₺
Alınan Vade Farkı: ----₺
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: %

Teslim Şartları ürün sayfasında veya WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları ya da e-posta adresine gönderilen tekliflerde belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

Teslim Şartları:
Alıcı tarafından sipariş edilen ürünün imalatına Alıcı tarafından mal veya hizmetin sipariş edilmesini takiben derhal başlanacaktır. Teslimat süresi Alıcıya fiyat teklifi kapsamında WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları ya da e-posta yoluyla bildirilen termine göre uygulanacaktır.

CAYMA HAKKI
Alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın alma tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. Alıcı, malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
Alıcı, cayma hakkını firmamıza ait e-posta adresine ya da WhatsApp hatlarına yazmak suretiyle kullanabilir. Alıcı’nın iade / iptal talebini bildirdikten sonra, satıcının kendisine gönderdiği iade adresine, cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde malı geri göndermesi gerekmektedir. Mal ile beraber faturasının, malın kutusunun, ambalajının, varsa standart aksesuarları, mal ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. Alıcı, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmalıdır.
Alıcı iade edeceği malı Satıcı’ya Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği sürece, iade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir.
Alıcı’nın cayma hakkını kullanmasından itibaren 14 (on dört) gün içerisinde (malın Satıcı’nın iade için belirttiği taşıyıcı aracılığıyla geri gönderilmesi kaydıyla), Alıcı’nın ilgili mal veya hizmete ilişkin Satıcı’ya yaptığı tüm ödemeler Alıcı’ya satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden ve tek seferde iade edilecektir.
Malın iade alınamaması için haklı sebeplerin varlığı halinde Satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan Alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal/hizmet tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde Alıcı’ya bildirir. Bu durumda Satıcı, ödenen bedeli ve varsa belgeleri 14 (ondört) gün içinde Alıcı’ya iade eder. Alıcı iade edeceği mal/hizmeti ön bilgilendirme formunda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile Satıcı’ya gönderdiği sürece, iade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın iade edeceği malı ön bilgilendirme formunda belirtilen Satıcı’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:
Cayma hakkının istisnaları
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği _(Resmî Gazete Sayı:29188 (27 Kasım 2014) – Madde:15
MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İş bu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Alıcı’nın yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1- Taraflar
1.1. Satıcı
Adı : İSTANBUL BİRİNCİ Etiket ve Anahtarlık Sanayi – Hatice AVADAN
Adresi: İkitelli OSB Aykosan San. Sit. Çarşı Blok No: 37 Başakşehir – İSTANBUL /TÜRKİYE
Telefon: +90 212 407 0 999
WhatsApp (Anahtarlık): +90 545 842 41 80
WhatsApp (Etiketler): +90 534 512 61 30
Email : info@istanbulbirinci.com --- www.istanbulbirinci@gmail.com
1.2. Alıcı
Firma / Adı – soyadı:
Vergi Dairesi & No:
Adresi:
Telefon: +90
WhatsApp: +90
E-mail:

Madde 2- Konu
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com internet sitelerinden inceleyerek, elektronik ortamda (WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları veya e-posta yoluyla) siparişini geçtiği aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal siparişi verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.
www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com sitelerinde yer alan veya WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları veya e-posta yoluyla alıcıya bildirilen, ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura, iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri
Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.
SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (on beş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal edebilir.

Alınan Ürün /Ürünler
Adı , kodu :
Miktarı:
Toplam Satış Bedeli :
Ödeme Şekli : Kredi Kartı Teslim Edilecek Kişi :
Telefon: +90
WhatsApp: +90
Teslim Edilecek Adres :
Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi & Vergi Sicil Numarası:
Kargo Ücreti :

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler
Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan 00.00.0000 tarihidir.
Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, pandemi, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza, ağır sağlık sorunu, ölüm vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.
Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı ve tazminatsız olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri
5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com’dan alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.
5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.
5.4. www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com’ dan kredi kartı (Visa, MasterCard, Troy vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. PTT ile isme havale ya da bankaların Cep Mobil sistemleri ile de ödeme kabul edilir. Ya da uluslararası para transferi sağlayan Western Union, Money Gram ve firmamızdan onay alacağınız diğer kuruluşlar üzerinden de ödeme yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen an veya PTT havalesinin ve Cep Mobil havalesinin veya Western Union, Money Gram ve benzerlerinden gelen havalenin satıcı tarafından tahsil edildiği zamandır. *Tahsilatın zamanında yapılması ve siparişlerin bir an önce işleme alınması açısından Alıcının ödeme dekontunu e-posta veya WhatsApp aracılığıyla Satıcıya bildirmesi gerekir.* Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri
6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
6.3. Alıcı, www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com internet sitelerinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.
6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com web sitelerindeki ya da WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları veya e-posta yoluyla alıcıya bildirilen sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü
Sipariş:
Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili veya WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları üzerinden onay mesajı gönderilir. Sipariş Onay maili veya WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları Onay Mesajı gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.
Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail/sms/ WhatsApp – BİP – Telegram – Skype ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği an veya PTT havalesinin ve Cep Mobil havalesinin veya uluslararası para transfer kuruluşlarından gelen havalelerin satıcı tarafından tahsil edildiği zamandır.
İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda; tamamen farklı başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.
Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

Ödeme:
www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale veya PTT havalesi ya da Cep Mobil Havalesi ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı, satıcının bildirdiği hesaplar içinden, kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Ya da uluslararası para transferi sağlayan Western Union, Money Gram ve firmamızdan onay alacağınız diğer kuruluşlar üzerinden de ödeme yapılabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi veya PTT havalesinin ve Cep Mobil havalesinin satıcı tarafından tahsil edildiği zaman dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve/veya sipariş numarasının ya da sözleşmeyi onaylayanın ismi / unvanı yazılması gereklidir. PTT, Western Union, Money Gram ve benzeri kuruluşlar üzerinden ve Cep Mobil uygulamalarıyla yapılan ödemelerde alıcının ödemeyi tahsil ettiği zaman sipariş başlangıcı olarak kabul edilir.
Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir. Ancak Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği _(Resmî Gazete Sayı:29188 (27 Kasım 2014) – Madde:15 Fıkra:B) hükmü gereğince alıcı için özel hazırlanmış ürünlerin iadesi söz konusu olamayacağından, alıcı başka bir ödeme yöntemiyle, ürün bedelini satıcıya en geç 3 iş günü zarfında ödemekle yükümlüdür.
Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü
Sevkiyat:
Sipariş onayı bildiriminin elektronik ortamda yapılmasından sonra Alıcıya bildirilen termin tarihine kadar, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo/ambar/kurye/taksi vb verilir.
Teslimat:
Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo/ambar/kurye/taksi vb ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı bildiriminin elektronik ortamda yapılmasından ve sözleşmenin kurulmasından itibaren Alıcıya daha önce yazılı olarak bildirilen termin süresi kadardır. Alıcıya önceden yazılı olarak veya işbu sözleşmede belirlenen elektronik ortamlardan herhangi birisiyle bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.
Ürün/Ürünler Satıcı tarafından kargo/ambar/kurye/taksi vb teslim edildiğinde Satıcının ürün sevkiyatı sorumluluğu yerine getirilmiş olur.
Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.
Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine: info@istanbulbirinci.com e-mail adresine ya da +90 545 842 41 80 ve +90 534 512 61 30 WhatsApp hatlarına derhal bildirilmelidir.
Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü
Ürün İade:
Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını (asıl nüshayı) ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.
Alıcının istekleri ve/veya onun kişisel/kurumsal ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.
Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.
Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.
Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
Ürün iadesi için durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Madde 10-Garanti
Satıcının www.istanbulbirinci.com – www.istanbuletiketci.com – www.anahtarlikistanbul.com sitesinde satışa sunduğu ürünler garanti kapsamında değildir. İhtilaf halinde 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanunu hükümleri geçerli olacaktır.

Madde 11- Gizlilik
Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Satıcı bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.
Kredi Kartı bilgileri satıcı tarafından alınmaz. Doğrudan *iyzico.com* sitesine yönlendirilerek, Alıcının ödeme yapması sağlanır. Satıcı hiçbir şekilde Alıcının kredi kartı bilgilerinden haberdar olmaz.
Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

Madde 12- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Ticari nitelikteki işler için Asliye Ticaret Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.To Top